موضوع مقاله

ایجاد پروژه بهبود

 

 پروژه های بهبود  

صنایعی و سازمانهایی که در آغاز راه هستند ممکن است پروژه های بهبود سپاری جهت توسعه و رشد خود تعریف و مشخص نمایند.

برای هموارتر نمودن مسیر پیشرفت و ماندگاری باید برنامه ریزی های اصولی صورت گیرد.

گام های شناسایی پروژه های بهبود

خودارزیابی بر اساس مدل و روش معین

تعمیم پروژه های بهبود، هر یک از فرصت های شناسایی شده اولویت بنری پروژه های بهبود تعیین شده

برنامه ریزی و عملیاتی نمودن پروژه های بهبود

برخی از پروژه های بهبود مسائل تحلیل، شناسایی و پیشگیری، کنترل، کاهش مدیریت ریسک، استقرار نظام آراستگی ، بهینه کاوی، شناسایی جامع فرآیند های سازمانی بهداشت محیط و سلامت کارکنان، استقرار سیستم مدیریت ارتباط با مشتری، تدوین رویکردی جهت نظرسنجی از پیمانکاران محیط زیست، نظام پیشنهادات، تدوین نظام مشارکت کارکنان، اجرای نرم افزار اتوماسیون، راه اندازی خطوط تولید محصول و خدمات b، شناسایی اهداف کلی hse ( برای مطالعه بیشتر بر روی این لینک کلیک کنید ) ویکی پدیا  ، تهیه تدوین و راه اندازی بخش آموزش، بازرسی، حادثه یابی، پاسخگویی بازخورد و بهبود مستمر

HSE ( اچ اس سی ) چیست ؟

 از سه کلمه بهداشت سلامت، ایمنی و محیط زیست (یا اداره اجرایی ایمنی و بهداشت حرفه ای) و ترجمه لاتین آن به این صورت است که (اچ‌اس‌ای) Health and Safety Executive  Health، ایمنی Safety و محیط زیست Environment یا Executive اجرا/اداره اجرایی مفهوم مقوله hse است 

 

 

از مهمترین موارد برای مدیران ارشد در سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها، شرکت‌ها و کارخانه‌ها،کم کردن آمار حوادث و بالا رفتن راندمان کاری ، همچین افزایش راندمان کاری پرسنل اداره جات و سازمان ها، افزایش انگیزه در شغل و درنتیجه بهبود نتایج آماری ، بالا رفتن تولید و بالا رفتن سرعت کار  است، که با استفاده و استقرار سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست یا HSE_MS که از رویکرد های مهم همانند   بهداشت  در حرفه‌ و شغل  ، بهداشت محل کار ، روان‌شناسی صنعتی و سازمانی، ایمنی شغلی و صنعتی و محیط زیست، در در همه مکان های شغلی از طریق  ایجاد روش  و راهکارها و روش‌های اجرایی، ارزیابی انجام ریسک در عمر بهداشت جسمانی و روانی، در مقوله ایمنی و محیط زیست را شامل می شود را  انجام می‌گردد. این کارشناسان در نتیجه عملگرایی و خدمتشان ، ریسک‌های مربوط برای سازمان را مدیریت وبه بهترین وجهی کاهش می دهند ، اما یکی از بیشترین دلیل های وقوع حوادث در شغل  برطبق آمارها و گزارشات تجزیه  دلایل ایجاد حوادث، خطای نیروی انسانی است. از این نظر بررسی و محک  ریسک‌های روانی مربوط به خطای انسانی پرسنل و نیروی انسانی در مقوله مدیریت H.S.E.M.S بر عهده و روانپزشکان و روان درمانگران  صنعتی در سازمانها و مراکز شغلی می‌باشد. کارگر، مهندس و هر شخصی که به منظور انجام کار  در محیط کاری قرار دارد، هر اندازه  هم آموزش دیده و کار آزموده   باشد و در کار تجربه کسب کرده باشد  ، باید از نظر جسمانی و روانی در وضعیت سالم و خوبی  باشد، از طرفی استرس  شغلی وفرسوده شده در شغل  نیز پیدا و در کنترل قرار گیرد ، تا با داشتن توجه و تمرکز از وقوع حوادث در حین کار جلوگیری شود این ارزیابی ریسک‌های روان‌شناختی و انجام عمل هایی برای جلوگیری از وقوع حوادث از وظایف روانکاوان  صنعتی و سازمانی شاغل در ادارات و سازومان ها و واحدهای HSE می‌باشد. کارشناسان ایمنی و بهداشت روانی با هم  و با کار جمعی ، با همکاری هم کمک میکنند که سازمان ها برای دستیابی به اهدافی که از پیش تعین شده باعث بهبود مستمر و دائمی کار شوند   همان‌طور که گفته شد  سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست، قسمت بهداشت با محتوای  بهداشت محیط، بهداشت جسم و  روان است و این روش مدیریتی بین رشته‌ای، سطح ریسک‌های بهداشتی و خطرات ایمنی و بحران‌های زیست‌محیطی را پیدا و مدیریت  ، پیشگیری و کاهش می‌دهند.

 

در حال حاضر الگوی استفاده از مهندسی ایمنی در چارت سازمانی شرکت‌های اصلی و فرعی زیرمجموعه وزارت نفت، سازمان انرژی اتمی و سازمان هواپیمایی، وزارت صنایع و برخی شرکت‌های خصوصی در حال گسترش می‌باشد. از آنجا که رقابت در محیط‌های بازرگانی برای کسب بازار فروش و ارائه خدمات، افزایش تولید و راندمان نیروی انسانی، با توجه به بحران‌های اقتصادی بسیار بالاست، از این رو نقش حفظ بهداشت روانی کارکنان برای افزایش عملکردشان، کاهش آمار حوادث و مشکلات بهداشتی و بیماری در نهایت کاهش هزینه‌ها و روزهای از دست رفته، برای مدیران تصمیم گیرنده بسیار مهم است.

 

  • مهندسی زمین‌لرزه
  • امنیت و ایمنی هسته‌ای
  • طب کار
  • بهداشت حرفه‌ای
  • مهندسی قابلیت اطمینان
  • ارزیابی ریسک
  • مدیریت ریسک

 

 

 

تاریخچه بهداشت حرفه‌ای

تاقرن ها در کتاب های طب به بهداشت حرفه‌ای و علت ایجاد  بیماری‌های مختلف با شغل افراد توجه چندانی نشده است . از قرن شانزدهم  به افراد مشهوری برخورد می کنیم که تمام عمر خود را صرف پیدا کردن و مانع شدن از بیماری‌های ناشی از کار نموده و خدمت های بسیار زیادی را نموده اند .

اولین شخصی که آثار با ارزشی  در زمینه بهداشت حرفه‌ای از خود به باقی گذاشته‌است پزشکی است  در شهر ساکسونی در کشور ایتالیا به نام اگریکولا بود او کتاب 12 جلدی دربارهٔ کشفیات  و استخراج فلزات. وسایل کار . حادثه ها و بیماری‌های ناشی از کار و  نوشت که در سال ۱۵۵۶ به انتشار رسید . بعد از او در سال ۱۵۶۷طبیب دیگری که از احالی سوییس بود به اسم  پاراسلسوس درباره بیماری های وابسته به شغل کتاب نوشت و بین کارکنان معدن ذوب و فلزات منتشر کرد. در سال ۱۶۳۳ پدر طب کار یا همان رامازینی به دنیا آمد که یکی از پیشقدمان بزرگ قرن ۱۷ در زمینه بهداشت حرفه‌ای می‌باشد. کتاب معروفش دربارهٔ بیماری‌های حرفه‌ای در سال ۱۷۰۰ میلادی به انتشار رسید او برای اولین بار به پزشکان توصیه کرد که به اضافه سؤالات که درهنگام معاینه از بیماران پرسیده می شود  از همه پرسیده شود  شغل شما چیست این جمله تاثیر بسیار زیادی در تاریخ بهداشت حرفه‌ای و پزشکی  به‌شمارمی آید

بهداشت حرفه ای در جهان

پیدایش علم بهداشت شغلی، به عنوان یک تخصص خاص منحصر از دیگر علم ها ، به نسبت جدید است، اما مفهوم مطرح شده در این علم از دوران قدیم  اهمیت داشته است .

سال ها قبل از میلاد مسیح  بقراط تاثیرات زیان‌آور مواجه شدن  با سرب را شناسایی شده و در متن هایش قید می‌کند. در آن زمان معمولا از برده ها  برای شغل های سخت استفاده می شود و از آنجا که دولت ها  به هیچ عنوان  مسئولیتی درمقابل  بردگان نداشتند، واضح  است که اقدامات خاصی نیز برای حل مسائل آن‌ها صورت نمی گرفت .

 

 

 

مراحل یک پروژه بهبود یا پروژه ارتقای بلوغ سازمانی مدیریت چیست؟

همانطور که می دانید، پروژه های بهبود و ارتقای بلوغ سازمانی مدیریت گستره وسیعی را شامل می شوند که باعث ایجاد تنوع در اجرای این پروژه ها می شود. مراحل اجرای این پروژه ها عموما شامل موارد زیر اما نه محدود به آن ها می شود:
» گام اول: گام شناخت وضعیت موجود و تعیین نیازهای اساسی سازمان.
» گام دوم: تهیه فهرست پروژه های بهبود یا ارتقای بلوغ سازمانی مدیریت با توجه به نتایج مرحله قبل و امکان سنجی اجرا.
» گام سوم: انتخاب الگوها و استانداردها و چارچوب سیستم و در صورت نیاز سفارشی نمودن استانداردها.
» گام چهارم: ارایه آموزش های لازم و آماده سازی سازمان برای انجام پروژه.
» گام پنجم : تجزیه و تحلیل فاصله وضع موجود با وضعیت هدف و تعیین اقداماتی که باید برای رسیدن به وضعیت هدف صورت پذیرد.
» گام ششم: تشکیل کمیته  راهبردی و تیم های اجرایی.
» گام هفتم: طراحی سیستم.
» گام هشتم: اجرای سیستم.
» گام نهم: اخذ بازخورد و اصلاح و بهبود سیستم.
» گام دهم: انجام ممیزی داخلی برای اطمینان از پیاده سازی کلیه الزامات تعیین شده و اقدام در جهت رفع مغایرت های مشخص شده در مرحله ممیزی.
» گام یازدهم: ارایه آموزش های نهایی به کاربران سیستم.
» گام دوازدهم: مستندسازی نهایی و تهیه کتابچه آموخته ها و تجربیات پروژه.
» گام سیزدهم: در صورت نیاز، دعوت از شرکت صادر کننده گواهینامه یا تاییدیه و انجام ممیزی نهایی توسط شرکت گواهی دهنده.
» گام چهاردهم: رفع مغایرت های احتمالی تعیین شده توسط شرکت گواهی دهنده، ممیزی نهایی و صدور گواهینامه توسط مرجع ذیصلاح.
» گام پانزدهم: نگهداری و بهبود سیستم.

همانگونه که مشاهده می کنید، پایان گام پانزدهم در حقیقت آغاز گام اول برای پروژه بهبود بعدی است!
شایان ذکر است که برخی از این گام ها در قسمت هایی (یا کل قسمت ها) به صورت همزمان و موازی انجام می شوند. (مثل گام ها ی دوم و سوم یا گام ها ی هفتم و هشتم و …)

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
نام

پیام ارسال کنید

با ما در ارتباط باشید !

درباره ما :

ما از نوآوری و پیشرفت های جدید در فناوری و تجارت حمایت می­کنیم، ما خدماتی را ارائه می دهیم که سلامت، ایمنی، کیفیت و مدیریت را بهبود می­بخشد. به این ترتیب ما به موفقیت بیشتر مشتریان و ذینفعان خود کمک می­کنیم و همچنین عملکرد ما موجب اعتماد بیشتر به محصولات و خدمات ارائه دهندگان و ایجاد زنجیره های ارزش افزوده جهانی در جریان کالا می­گردد، تلاش ما کیفیت بالاتر زندگی را ایجاد می­نماید.

خدمت ما :

توسعه راه حل هایی برای رشد و ارتقاء سازمان ها به صورت پایدار است، ما معتقدیم که پیشرفت های اجتماعی و اقتصادی به طور ذاتی باهم در تعامل هستند.

پیوند مفید :

ما عملکرد محور هستیم و مسئولیت های خود را می­پذیریم و اشتباهات را فرصت هایی برای انجام بهتر آن در نظر می گیریم،جهت گیری عملکرد های ما، مرجع رضایت مشتریان و موفقیت کار ما است.

تماس با ما :

آدرس: میدان هفت تیر، خیابان بهارشیراز، خیابان سلیمان خاطر، ساختمان 37 طبقه 5 واحد 1
تلفن: 02188847964 – 02188847669